Dodano dnia: 04.07.2019 o godz: 15:41 | Numer ID: 6161
Link nie działa/spam ?

Prognoza pogody - skomplikowane badania czy przepowiednie?

Niewiele jest osób, które zdają sobie sprawę z wpływu, jaki ma pogoda na nasze życie. Nie chodzi tylko o sprawy tak oczywiste jak zaziębienie, zmoknięcie w drodze do domu czy nawet słabe samopoczucie, szczególnie tak odczuwalne u meteoropatów. Bardzo ważnym czynnikiem jest też sama prognoza pogody.
Prognozowanie pogody polega na przewidywaniu i w miarę dokładnym określaniu, jaki będzie stan atmosfery w niedalekiej przyszłości czyli za 12 godzin, za dwa dni lub za tydzień. Oczywiście należy zaznaczyć, że prognoza na dłuższy okres jest mniej wiarygodna. Widać pewną zależność. Im prognoza bardziej wybiega w przyszłość, tym trudniej ją opracować a co za tym idzie, jej trafność i prawdopodobieństwo maleje. Najważniejszym czynnikiem, jaki przesądza o poprawności i trafności prognozy pogody, jest sytuacja meteorologiczna. jeśli występuje długo utrzymujący się stacjonarny wyż, prognoza pogody może być bardzo dokładna nawet na kilka dni naprzód. Jeśli natomiast występuje dynamicznie rozwijający się niż, wówczas opracowanie nawet kilkugodzinnej prognozy nie jest sprawą łatwą. Naturalnie, obecnie prognozy pogody są dużo bardziej dokładne i trafne niż kilka lub kilkadziesiąt lat temu. Niestety, nadal bardzo trudno jest prognozować takie zjawiska meteorologiczne jak burze czy nawet opady. Prognozy opadu konwekcyjnego, które są zjawiskiem lokalnym, bardzo często się nie sprawdzają. Ciężko czasem przewidzieć czy będzie padać za godzinę, a co dopiero za tydzień. Często przecież bywa tak, że z ciemnej chmury burzowej, nie spadnie nawet kropla deszczu.

Szczegóły strony www.pogodanajutro.com:

Komentarze do strony: www.pogodanajutro.com

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę www.pogodanajutro.com

Prognoza pogody - skomplikowane badania czy przepowiednie?
Prognoza pogody - skomplikowane badania czy przepowiednie?
Prognoza pogody - skomplikowane badania czy przepowiednie?
-

Najnowsze tagi związane z kategorią:

zdrowie (42), strony www (18), dieta (23), blog (20), reklama (40), Pozycjonowanie stron (28), fotografia ślubna (18), usługi (32), uroda (27), meble (30), odchudzanie (21), pożyczki (21), sklep internetowy (19), producent (19), Kosmetyki (16), kredyty (24), falowniki (20), katalog (21), Kraków (29), banki (16), ślub (23), Warszawa (64), nieruchomości (18), noclegi (31), fotografia (18), sklep (33), skup samochodów (17), / wesele (26), handel (27), finanse (17), samochody (19), styczniki (20), lodz (20), medycyna (26), dentysta (16), pozycjonowanie (67), motoryzacja (18), mieszkania (17), adwokat (21), transport (22)