Dodano dnia: 14.02.2021 o godz: 11:05 | Numer ID: 7269
Link nie działa/spam ?

Tejpy

Tejpy na stopę wykorzystuje się w tzw. tapingu podologicznym. Nowatorskie metody leczenia bólu pojawiają się nawet w cenionych gabinetach podologicznych. Taśmy kinezjologiczne na stopę to ulga przy dolegliwościach bólowych i obrzękach. Kinesiotaping polega na założeniu (w odpowiedni sposób), taśmy na ciało, w celu aktywacji poszczególnych partii mięśni. Podolog coraz częściej wykorzystuje w swojej pracy tejpy na stopę.

Stopy są podstawą układu ruchu. Uszkodzenia stopy sprawiają, że prawidłowe funkcjonowanie staje się bardzo utrudnione. Dlatego tak ważne jest dbanie o zdrowe stopy.

Niestety coraz częściej chodzimy w źle dobranym obuwiu, na obcasach lub w za ciasnych butach. Doprowadza to do opadania stawu skokowego, prowadząc do rozchodzenia kości śródstopia, co skutkuje skróceniem się mięśni i ścięgien, które utrzymują palce w prawidłowej pozycji. W najgorszych przypadkach takie zaniedbania mogą doprowadzić do koślawości wewnętrznej, niestabilności stawów skokowych i braku elastyczności ścięgien i mięśni, co powoduje, a nawet przyspiesza proces powstawania deformacji Hallux Valgus.

Wiele dolegliwości związanych z bólem stóp, wyeliminować można dzięki wykorzystaniu tejpów na stopę. Prawidłowo wykonany taping stopy powinien przynieść natychmiastową ulgę. Tejpy na stopę wykorzystać można przy takich schorzeniach jak: stan zapalny stawu podstawnego palucha, naderwanie włókien mięśniowych, bóle stawów, niedowład, zerwanie ścięgna Achillesa, zapalenie nerwów, obrzęk limfatyczny oraz profilaktycznie u sportowców.

Prawidłowo wykonany taping stopy sprawia, że na skórze dochodzi do intensywniejszego ukrwienia i lepszego odprowadzenia limfy. Napięcie komórek rośnie, a proces przemiany materii przyspiesza. W miejscu naklejenie taśmy poprawia się struktura tkanek, a napięcie mięśni się wyrównuje. Przywraca to funkcjonalność mięśni, co ma bezpośredni wpływ na działanie receptorów przenoszących informację o uśmierzaniu bólu. Taping stopy wskazany jest przede wszystkim przy leczeniu zerwanych ścięgien i kontuzji w obrębie stopy.
Czy kolor tejpów na stopę ma znaczenie?

W 5elementum posiadamy tejpy na stopę w różnych kolorach i wzorach. Wybierając kolor taśm kinezjologicznych na stopę należy kierować się tylko i wyłącznie własnym gustem, ponieważ nie ma on wpływu na działanie plastrów. Możesz wybrać sobie odpowiedni kolor tejpów, a fizjoterapeuta poprawnie go przyklei. Nie jest prawdą, że określone kolory tejpów trzymają się lepiej na skórze. Zapraszamy do zakupów!

Szczegóły strony 5elementum.eu:

Komentarze do strony: 5elementum.eu

Dodaj swój komentarz

Token:

Podlinkuj stronę 5elementum.eu

Tejpy
Tejpy
Tejpy
-

Najnowsze tagi związane z kategorią: